Kutup Savaşı

Hikaye Yazarı: Oğuz99

Konusu: Club Penguin işgal altındadır...Tüm erkek penguenler askere çağrılır.Okullarından dönmekte olan 3 kuzen hiç terredüt etmeden askere yazılır ve cepheden cepheye koşarak düşmanla savaşırlar.Her biri kendini kurşunlara siper etmeye göze almıştır..

Tür: Savaş,Dram

Bölümler

Walrus Zaferi
Summite Varış
Kurtuluş 1
Kurtuluş 2
Walrus'a Doğru
Ormanın Derinliklerinde
İntikam Yemini
Ölüm Saçan Gemi
Cehennemde Bir Gün
Yeni Dostlar
Ölümüne Savaş
İhanet
Kan Kardeşler
Kirli Oyunlar
Kara Gün
Şehirde Savaş
Sabotaj
Tazelenen Acılar
Hainlere Darbe
Graser8'i Kurtarmak
Sona Doğru

Karakterler

Ozieeboo: Hikayenin ana karakterlerindendir. Rütbesi Başçavuştur. Dürüst,Sıcakkanlı,Zeki ve atılgan bir karakterdir. G Billy'nin yardımcısıdır. Silahı G3'tür.Ayrıca Club Penguin Kahramanlık Madalyası ve Billybob Nişanı vardır. Ağırbaşlıdır. Dostlarına karşı çok sıcakkanlıdır. RPG roketatarı kullanır. Aynı zamanda dürbünlü tüfek de kullanabilir.

ADSIZELF: Ana karakterlerdendir. Rütbesi Kıdemli Onbaşıdır. Zeki,Arkadaş canlısı bir karakterdir. Herkesle çok iyi anlaşır. Silahı G3'tür. Düşmana karşı normal halinin zıttı olabilir. Top yada uçaksavar kullanır

Cihan02: Çabuk sinirlenir. Düşmana tahamülü yoktur. Hırslıdır. Silahı SCAR'dır. Biraz da gevezedir. Psikopat bir Onbaşıdır. Makineli kullanır. Pek iyi nişan alamaz. Sinirli gibi görünse de tertemiz bir kalbi vardır.Bir çocuğun önüne atlayarak hayatını kurtarmıştır.

Lolipop Göz: Hikayenin keskin nişancısıdır.Rütbesi Çavuştur. Ozieeboo ile çok iyi anlaşır. Silahı Sniper'dır. Sıcakkanlı bir karakterdir.Bir çatışmada vurulup ölmüştür.

Franky: Rütbesi Yarbaydır. Zeki ve bir o kadar hırslıdır. Ozieeboo onun yardımcısıdır. Cadence ile evlidir. Silahı CP-44 tabancasıdır.Ancak Japonlara yardım ettiği için askerlikten atılmıştır.

Eser2:EPF Delta Force'da görev yapan hikayenin ana karakterlerindendir.Ayyıldız Timi'ne üyedir.Yeni üye olduğu için Çaylak diye tabir edilir.Kod adı Protect'tir.Çok gayretli ve cesur bir penguendir.

Tilly:Ayyıldız Timi'nde görevli EPF Delta Force üyesidir.Kod adı Snowflake'dir.EPF Delta Force'daki sayılı kız ekip liderlerindendir.Rütbesi Teğmendir.Çok otoriter bir ekip üyesidir.

Businessmoose:EPF Delta Force üyesidir.Ayyıldız Timi'nde görevli tek yabancı tim üyesidir.Rütbesi Onbaşı'dır.Çaylak olduğu için Eser2'yi küçümser.Kod adı Rendeer'dır.

Mustibey:EPF Delta Force' üyelerinden biridir.Ayyıldız Timi'nde görevlidir.Rütbesi Çavuştur.Zeki,aklı başında ve kimseyi küçümsemeyen biridir.Ayrımcılık yapmaktan nefret eder.Kod adı Snowball'dır.

Emrepenguin1: Doktordur. Rütbesi Sıhhiye Onbaşı'dır. Herkesle arkadaşlık kurar. Yetenekli bir doktordur. Silahı CPA52'dir.Tank kullanıcısıdır

Herbert: Eskiden Club penguin'den nefret eden bir kutup ayısıdır. Screenhog'un çocukluk arkadaşıdır. Rütbesi Binbaşı'dır. Arkadaş canlısı zeki ve atılgandır. Silahı CP-44 tabancasıdır. Screenhog ile çok iyi anlaşır.

Screenhog: ACP ordusunun Başkomutanı'dır. Billybob ile çocukluk arkadaşıdır. Zeki ve hırslı bir komutandır. Rütbesi Başkomutan'dır. Silahı CP-44 tabancasıdır.Savaş stratejileri geliştirerek savaşaları kazanır. Aynı zamanda Herbert'la da çok iyi anlaşır. Süprizlerle doludur.

Onbaşı Yeşil Z: Sıhhiye eridir.Yaralıları tedavi eder.Silahı G3'türMiğferini başından çıkarmaz.Emrepengu1'den sonraki Sıhhiye Bölüğü'nün ikinci komutanıdır.

 Canavar Ninja: Komutanlarına sadık bir askerdir.Silahı CPA52'dir.Tank kullanır.Rütbesi Onbaşı'dır.İyi
dövüşür ve iyi tank kullanır.

Er Furkan12348: Topçu eridir.ADSIZELF'e yardım eder.Silahı CPA-52'dir.

Fd Pengu: Rütbesi Asteğmen'dir.Silahı CP-44'dür.Planlarda daima fikrini söylemekten kaçınmaz.Sıcakkanlı bir karakterdir.İyi kılıç kullanır.

Er Alper 2002: Nişancı eridir.Lolipop Göz'le çok iyi anlaşır.Silahı Sniper'dır.Hikayenin Kan Kardeşler bölümünde dikili bıçak yarasının açılması sonucu kan kaybından ölür.

Dr Sphenis: En yüksek rütbeli kız askerdir.Silahı CP-44'dür.Rütbesi Binbaşıdır.İyi nişan alır.Aynı zamanda bir bilim insanıdır.Bu yüzden Doktor ünvanı taşır.

Candano:
 Tek kız keskin nişancıdır.Rütbesi Teğmendir.Silahı Sniper ve CP-44'dür.

Er Watav: Her tarafı sis kaplayabilir....Kuzeni Fd Pengu'dur.Onunla çok iyi anlaşır....Ok kullanır...Okun ucuna ok kurbağasının zehrini sürer ve böylece okun etkisi %90 artar...Herkesle iyi geçinir.Silah kullanmayı pek sevmez.Miğfersiz gezer.Sensei'den ninjalık eğitimi almıştır.Ayrıca nasıl sis yaptığını kimseye söylemez.Ama bir ninja gibi rakibine gerektiğinde merhamet etmesini bilir.

Mavipengu1: Bir Havacı'dır.Fireballs Uçağı kullanır.Rütbesi Çavuştur.ACP 1.Tabur ile çok iyi anlaşır.Diğer uçakları bizimkileri götürürken kullanır.

Billybob: Club Penguin valisidir. Ülkesine önem verir.Ayılardan nefret eder.Kirli Oyunlar bölümünde öldürülmüştür.

Zekc:Rütbesi Uzman Çavuş'tur.SCAR tüfeği kullanır.Hikayenin İhanet bölümünde yanarak ölmüştür.

Shiro:Japonlardan ACP safına geçen eski bir Japon askeridir.Babası bir samuray olduğu için samuray kılıcını ustalıkla kullanır.Ailesi kaçırıldığından dolayı Japon komutanlarından nefret etmektedir.

Kutup Ayıları: Penguenlerden nefret ederler.Club Penguin'i ilk işgal eden onlardı.Ancak savaşta yenilince geri çekilirler.Kukla olarak Dağ Ayıları'nı kullanırlar.

Berdan1: Şifre deşifre subayıdır.Silahı SCAR tüfeğidir. Ek iş olarak Club Penguin Times'da iş dünyası muhabirliği yapar. Aynı zamanda ağır silahlar mühendisidir. Rütbesi Komiserdir.

Hikayedeki Kuruluşlar

ACP: Hikayedeki Club Penguin ordusudur. Zamanla güçlenmiştir.

ACP 1. Komando Alayı: Karakterlerimizin bulunduğu alaydır.

EPF Delta Forces:ACP'den sonra gelen Club Penguin'in en güçlü silahlı kuvvetleridir.Eskiden dağıtılmış,ancak Gary'nin çalışmaları sonucunda yeniden kurulmuştur.Ekipmanları teknolojiktir.ACP'ye her zaman destek olurlar.Bütün üyeleri elektronik miğfer ve süper HKG yeleği kullanırlar.

Ayyıldız Timi:EPF Delta Force'a bağlı Türk Penguenlerin oluşturduğu timdir.EPF Delta Force'un en güçlü timlerindendir.

PSA:Club Penguin'de eskien polis gücü olarak görev yapan PSA HQ'nun yok edilmesi ile bu görevi yapmamaya başlamıştır.İstihbarat kuruluşu olarak hizmet vermektedir.

Yardımcı Karakterler

Ktyu2: Ozieeboo ve diğerlerinin kuzenidir.Sivil EPF olarak görev yapmaktadır.

Tugceasli04: Ozieeboo'nun kardeşidir. O da EPF'de görevlidir.

Gary: EPF Başkanıdır. İnsanların kullandığı silahları geliştirirerek yada yeni silahlar yaparak ACP'ye silah yardımı yapar.The Director'den sonra gelen EPF ve PSA'nın ikinci yöneticisidir.

Summit EPF Amiri: Pizza Parlor'da çalışan aşçıdır. Her Salı burada çalışmaktadır.

Albert Polar Bear: Club Penguin'i işgal eden komutandır. Ama Summit Muharebesi'nde ölmüştür

İntikamcı: Asıl adı hiç bilinmeyecektir. Albert Polar Bear'ın intikamını almaktadır. Ozieeboo tarafından öldürülmüştür.

Kiki3342: Ktyu2'nin kardeşidir.

Memberlılar: Kutup ayıları ile dostturlar. Freeleri sevmezler :DAma bazıları bu görüşte değildir.

Cadence: Nightclub'da DJ'lik yapar.Franky ile evlidir.Franky Japonlara yardım ettiği için sürgün edilmiştir.

Penguin Band: Club Penguin'nin müzik grubudur. Cadence ile beraber çalışılar.

Rookie: EPF'nin Başkomiseri'dir.

Zombonozo: PB hayranıdır...CP'nin en iyi ninjasıdır...ACP'ye düşmandır.Ama İhanetçiler Bölüm 2 de Fd Pengu tarafından öldürülmüştür...

Greengrass:
 Walrus'taki Japon Ordularının komutanıdır.ACP'den kaçmıştır.

Ajan Pamukyoti:Vali Billybob'un koruma ekibinde yer alan PSA ajanıdır.Kirli Oyunlar bölümünde başkomutan tarafından öldürülmüştür.

0 yorum: