Zor Bir Yaşam

Hikaye Yazarı: Oğuz99

Savaş nedeniyle vatanını bırakmak zorunda kalan bir penguenin ve ailesinin acı dolu öyküsü..Tür:Aksiyon,Dram

Bölümler

1. Bölüm - Umuda Yolculuk
2. Bölüm - Eve Dönüş
3.Bölüm-Güzel Evim
4.Bölüm-Devlete İhanet
5.Bölüm-Hitler'in Testeresi
6.Bölüm-Büyük Vurgun
7.Bölüm:Dönüm Noktası
8.Bölüm:Düşünmek İçin Yeterli Zaman
9.Bölüm:Ringe Bağlı Hayatlar
10.Bölüm:Ölümle Dövüşmek


Club Penguin yine bir yazı geri bırakmış,kasvetli bir hava şehre çökmüştü.Ekim ayının son günlerini yaşayın şehirde yağmur yağıyordu.O sırada bir penguen elinde bir fotoğraf albümüne bakıyordu:

"Adım Ozieeboo..1925'te Sicilya'da dünyaya geldim.Fotoğraftaki ufaklık benim,evet..Annem,babam ve kız kardeşim Silvia95 ile Sicilya'daki evimizin bahçesinde..

Annem ile babam Küçük Asya Felaketi(Kurtuluş Savaşı) sırasında tanışmış.Annem bir Osmanlı paşasının kızı,babam ise İtalyan Ordusu'nda bir subay.Başlangıç'ta Türklerle Trablusgarp'ta savaşmış,sonra Anadolu'ya geçmiş.Türklerin bağımsızlık savaşı üzerine annemi de alarak Sicilya'ya gitmişler.

Vatanım hakkında çok fazla birşey bilmiyorum ama bildiğim tek şey babamın Türklere hayran olduğuydu.Sürekli Türkleri över:
-Türklerin ülkesine işgale gitsen haddini bildirir,esir düştün mü misafir muamelesi görürsün!derdi.Çünkü babam Kurtuluş Savaşı'nda Türklere esir düşmüştü.

Beş yaşıma geldiğimde hükümetin başına Mussolini geçti ve faşist yönetime başlamıştı.Babam da onun adına çalışmayı red ederek bize gitme zamanının geldiğini söyledi.Zaten yoksulluk içinde yaşıyorduk.,

Sicilya'dan uzaklara,çok çok uzaklara artık yeni bir hayatımız vardı.Club Penguin

Karakterler:

Ozieeboo:Ona kısaca Ozi derler.Sessiz,sakin bir kişiliği olmasına rağmen ailesine ve dostlarını koruma iç güdüsüne sahip bir kişi.Hayatındaki en değerli varlıkları annesi ve kardeşini en iyi yaşatmak için çabalar.Meer ile çok yakın arkadaşlardır.İkinci Dünya Savaşı gazisidir.Son derece iyi bir dövüşçüdür.

Meer:Mahallenin en belalısı.Serserilerin bile çekindiği biri.Yaşadığı trajik olaylar yüzünden sinirli bir kişiliğe sahiptir.Paraya,kadınlara ve lükse düşkündür.Ozi'nin en yakın arkadaşıdır.Aslında yufka yürekli olmasına rağmen genelde asabidir.

Nitromearda:Ozi ve Meer'e iş veren kişi.Patronu için çalışır.Kiralık bir katildir.Son derece ciddi ve ağırbaşlıdır.Ağzı sıkı biridir ve fazla arkadaşı yoktur.

Vittorio12:Ozi'nin babası.Eşi ve ailesi ile birlikte beş parasız ve İngilizce bilmeden geldikleri Club Penguin'de yoksulluk içinde yaşarlar.İtalyan Ordusunda subayken Faşist İtalya'ya katılmadığı için ordudan atılmıştır.1943'te çalıştığı limanda boğulmuş olarak cesedi bulunmuştur.

Giovanni:İtalya'da bilinen en hızlı kasa hırsızıdır.Şimdi Club Penguin'de çeşitli malzemeler sattığı bir dükkanı vardır.

Marinascombo:İkinci Dünya Savaşı,Normandiya Gazisi,Kolombiyalı bir silah kaçakçısıdır.Normandiya Çıkarması'nda gözünü kaybetmiştir.

Alexander98:Summit Town'u elinde tutan en güçlü sokak çetecisidir.Rus kökenlidir.Ozieeboo ile hapishanede bir dövüş esnasında karnından bıçaklanıp ölmüştür.

Silvia98: Ozi'nin biricik kardeşi.Yaşadığı hayata rağmen ülkenin en iyi üniversitelerinden birinde burs kazanmıştır.Ailesine çok bağlıdır.

Rsnail:Club Penguin'in en güçlü mafya babasıdır.Şehre Ata2000 ile gelen Rsnail 1940'ta son derece güçlü bir aile kurmuş,Ata2000'in hapse girmesiyle aile dağılmıştır.Şehirdeki bütün çetelerle iş yapar.

Ata2000:Club Penguin'e 1930'larda gelen Ata,şehrin en ünlü yasadışı dövüşçüsüdür.1938'de bu işinden dolayı 20 yıl hapse mahkum edilmiştir.Ozieeboo'yu yetiştiren ve arkadaşı Rsnail'in akıl hocasıdır.En iyi dövüşçüsü Hakan'ı yanından hiç ayırmaz.

Hakan:Ata2000'in yetiştirdiği en iyi dövüşçüdür.Bir maçta bacağının kırılması sonucu dövüş kariyerini bırakmış,dövüş hocalığına başlamıştır.Ozieeboo'ya sonsuz bir güveni vardır.Türk kökenlidir.Yapım Aşamasında(hikayede olaylar belirginleştikçe sayfa gelişecek)

1 yorum: